SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Stekhuv 6307202
*
nr 630 7202
Stekhuv
Pläter, längd: 40
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 mars 2010
kl 17:15:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/3 19:53:23
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver stekhuv ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Stekhuv
nr 630 7202
Stekhuv
Pläter, längd: 40
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 mars 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/3 19:53:23 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver stekhuv ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41